Şirketimiz ve Çalışmalarımız Hakkında Güncel Bilgileri Almak için Takipte Kalın.

Güncel paylaşımlar
© Copyright 2021 Soilpoint tasarımıdır. I Tüm Hakları Mutlular Grup'a Aittir.

Gönen pirinci Türkiye’nin her yerinde

Türkiye’de pirinç denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan Gönen’de bir şirketin kurduğu sistem ile pirinç, tarladan tam otomatik makinalarla el değmeden sofraya kadar geliyor.Türkiye’de ekilen çeltiğin yüzde 2,5’ini sağlayan Mutlular Grup iştiraki Mutlular Gıda, el değmeden üretilen pirinçleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor. Şirket yöneticisi Samet Kocaman tüm Türkiye geneline gönderdikleri pirinçlerin kurdukları fabrikada el değmeden son teknoloji makinalarda üretildiğini söyledi.Gönen’de kurulu fabrikada tarladan hasat edilerek getirilen çeltik, burada ilk olarak…

a
a
a

Türkiye’de pirinç denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan Gönen’de bir şirketin kurduğu sistem ile pirinç, tarladan tam otomatik makinalarla el değmeden sofraya kadar geliyor.
Türkiye’de ekilen çeltiğin yüzde 2,5’ini sağlayan Mutlular Grup iştiraki Mutlular Gıda, el değmeden üretilen pirinçleri Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyor. Şirket yöneticisi Samet Kocaman tüm Türkiye geneline gönderdikleri pirinçlerin kurdukları fabrikada el değmeden son teknoloji makinalarda üretildiğini söyledi.
Gönen’de kurulu fabrikada tarladan hasat edilerek getirilen çeltik, burada ilk olarak kabuğundan ayrılıp pirinç konumuna getiriliyor. Daha sonra silolara yüklenen pirinçlerin parlaklığı sağlanarak boyutlarına ve cinslerine göre ayrılıp paketleme ünitesine gönderiliyor. Gelen taleplere göre üretilen pirinçler el değmeden tonluk, 25 kiloluk, 5 kiloluk, 2,5 kiloluk ve 1 kiloluk paketlere konarak tüm Türkiye’ye sevkiyatı gerçekleştiriliyor.
Samet Kocaman çeltik fabrikasında yapılan üretim hakkında yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz fabrikamız Türkiye’nin en büyük kırma kapasiteli çeltik fabrikasıdır. Günlük çeltik kırma kapasitemiz 500 tondur. Çeltik fabrikamızın en büyük özelliği çok hijyenik olması, izlenebilirlik seviyesinin yüksek olması, ürün kalitesinin diğer piyasa mallarına göre en üst düzeyde olmasıdır. Fabrikamızdaki makinalar son sistem teknoloji kullanılarak yapıldı. Çeltik fabrikamıza girdikten sonra krom kaplama borular içinden geçerek üretim aşamaları devam etmekte. Çeltik buraya gelip ilk önce kabuğu ve kepeği ayrılıyor. İçindeki yabancı taneler ayrıştırıldıktan sonra ürün çeşidine göre mevcutta 30 adet bulunan pirinç silolarımızın içine almaktayız. Çeltikten pirince dönüşen ürünümüz paketleme bölümüne aktarılıyor. Paketleme bölümünde pirinç silolarına çektiğimiz ürünleri, çeşidine, talebe göre paketleme tesisinde paketleme yapıyoruz. Bu bölümde pirinci 25 kiloluk çuvallar, tonluk çuvallar, 5 kilogramlık, 2,5 kilogramlık ve 1 kilogramlık olmak üzere paket çeşitlerimiz mevcut” diye konuştu.

“Tüm ürünler gıda kontrolünden geçiyor”
Üretilen pirinçlerin gıda mühendisleri tarafından sürekli analizlerinin yapıldığını kaydeden Samet Kocaman, “Ürünlerimizi bu tesiste en üst düzey kalitede çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunu da işlerken daha hem parlaklığına, hem kalitesine dikkat ediyoruz. Pirincin tane ağırlıklarını, tane boylarını, kalibrelerini, hepsini ayrı ayrı sınıflandırıp aynı kalibredeki ürünleri siloya çekiyoruz. Böylelikle müşterilerimizin aldığı paketlerde bulunan pirinçlerin eni, boyu, parlaklığı aynı kalibrede, aynı oranda oluyor. Bu yüzden pilav yapımında çok kolay oluyor. Yani pilav yapımında zorlanan ev hanımları ve aşçılar için de ürünümüz bu yönden çok kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda fabrikamızda bulunan dört gıda mühendisi arkadaşımız var. Bunlar da üretim aşamalarında parti parti, aşama aşama sürekli numune alıp bunların analizlerini gerçekleştiriyorlar. Onların onayından geçmeyen hiçbir analiz pakete girmiyor, tekrar üretim aşamasına geri dönüyor. Gıda mühendislerimizin onayladığı ürünler paketlemeye geçerek son tüketiciye ulaşmak için buradan sevkiyatını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but we choose.

– Robert Anakis

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis pulvinar venenatis erat, ac gravida neque porttitor et. In fringilla elit lacus, eu accumsan urna pellentesque sit amet. Ut quis lorem dolor. Nulla vestibulum eleifend mauris sed consectetur. Etiam sollicitudin id purus ac tristique. Donec eu mollis nulla. Pellentesque semper consectetur ante ac rhoncus. Curabitur viverra, sem at convallis aliquet, erat sapien porttitor dui, sit amet pulvinar arcu risus nec urna. Nam lobortis sapien ante, sed laoreet eros sagittis quis. Donec at turpis mauris. Nullam at vehicula nibh. Nulla quis nunc id diam ultricies pharetra sed eu lorem. Fusce eget ultrices lectus. Morbi pellentesque purus vitae urna tincidunt, quis ultricies nisl blandit. Ut blandit tincidunt pretium. Integer ac dui sed urna efficitur dictum at a metus. Aenean blandit porttitor vulputate. Suspendisse massa massa, elementum non fermentum quis, ultricies eu arcu. Phasellus nec justo condimentum, laoreet sapien id, vehicula nulla.

Proin lectus nunc, facilisis vitae aliquam ut, tincidunt sit amet metus. Suspendisse a lorem imperdiet, dapibus mi sed, vestibulum ligula. Etiam nec ante lorem. Etiam porta nisl nec erat lacinia luctus. Donec id efficitur ipsum. Suspendisse a facilisis augue. In lacus enim, interdum in dignissim nec, aliquam sed massa. Nullam lobortis tellus enim, ut tincidunt leo dapibus ac. Duis tincidunt lacus sollicitudin nisi efficitur venenatis.

No Comments

Post A Comment