Üreticinin
Yüzü
Gülüyor

Tanıtım Filmimizi İzlediniz mi?

Avrupa Standartlarında

Mutlular Grup olarak çiftçimizin her zaman yanınızdayız. Sizlere Mutlular Lisanslı Depoculuğu takdim etmekten gurur duyuyoruz. 

Türkiye’de ilk Güney Marmara’da tek Lisanslı Depoculuğu MUTLULAR GRUP olarak  açtık. Mutlular Lisanslı Depoculuk sayesinde artık çiftçiler malını değerinde satabilecek. 

Organize sanayi bölgesinde hizmete açtığımız tam 150 bin ton kapasiteli lisanslı depomuz çiftçimizin yüzünü güldürüyor. 

Güney Marmara Bölgesinde; Karacabey, Biga, Bandırma, Manyas ve Gönen’de bir yılda 210 Bin Ton çeltik üretimi gerçekleşiyor. Lisanslı depomuz çeltik üreticimiz için hayata geçirildi ve faaliyete başladığı andan itibaren yoğun talep gördü. 

Amacımız çeltik üreticisinin ürünlerini daha iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında stoklamak. Aynı zamanda devletimizin, hükümetimizin verdiği desteklerde çiftçilerimizi faydalandırmaktır.

Kazanan Üretici ve Türkiye

Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU “Üreticilerimiz lisanslı depoya ürünlerin getirmesi için hükümetimiz ton başına 25 lira destek veriyor. Ürününün kalitesini ölçmek için de 25 lira analiz ücreti veriyor. 

Çeltik stoklaması çuvallı yapılırsa 12 lira bedeli oluyor. Bununla ilgili devletimiz 6 aylığına 6 lira destek veriyor. 6 aydan sonra 24 aya kadar da 3 lira destek veriyor sadece depolama ücreti için. ÇKS belgesi olan üreticilerimiz bunlardan faydalanabiliyor. 

En önemlisi de 9 ayda sıfır faizle kredi kullanabiliyor üreticilerimiz.” diyerek aslında durumu özetliyor. Kazanan her zaman çiftçi ve Türkiye.

ÇELTİK ÜRETİMİ VE DEPOLANMASINDA SINIF ATLADIK

MUTLU, lisanslı depoculuk kullanan üreticilerden stopaj ve gelir vergisi alınmadığını belirterek, “Bu konuda Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’dan çok destek aldık. 

Aynı zamanda AK Parti Balıkesir Milletvekilleri de lisanslı depoculuğun hayata geçmesinde yardımcı oldular. Tüm üreticimiz ve bölgemiz adına teşekkür ediyorum. 

Türkiye’nin tarım alanında dünyada öncü olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.