Şirketimiz ve Çalışmalarımız Hakkında Güncel Bilgileri Almak için Takipte Kalın.

Güncel paylaşımlar
© Copyright 2021 Soilpoint tasarımıdır. I Tüm Hakları Mutlular Grup'a Aittir.

GÖNEN KAPLICALARI İHALESİNİ MUTLULAR GRUP KAZANDI

Gönen Kaplıcaları İşletmesi AŞ’nin kiralandığı ihaleyi kazanan Mutlular Grup Yönetim Kurulu II. Başkanı Sayın İsmail Mutlu, ihale sonucunda yaptığı açıklamada Gönen’e hayırlı olmasını diledi. Ayrıca Mutlular Grup olarak, 5 yıldızlı otel projelerinden vazgeçmediklerini ve önümüzdeki günlerde bu projelerini de yatırıma dönüştüreceklerine dikkat çekerek açıklamalarda bulundu.

 

Mutlular Grup Yönetim Kurulu II. Başkanı İsmail Mutlu, Gönen Kaplıcaları İşletmesi AŞ’nin malik ve hissedarı olduğu otellerin tüm müştemilatı ile işletme hakkının 15 yıllığına ve açık arttırma ile gerçekleşen kiralama ihalesini Mutlular Grup olarak kazanmaktan memnun olduklarını belirtti.

 

KAZANAN GÖNEN OLDU

 

“Ülkemiz, bölgemiz hem de kentimiz için sahip olduğumuz jeotermal su kaynaklarının önemini tüm Gönen bilir. Allah vergisi ve bizlere lütfu olan bu yeraltı zenginliğini yıllardır en iyi şekilde değerlendirebilmek için kent olarak bir arayış ve çaba içerisindeyiz. Ancak tüm Gönen’in bildiği gibi özellikle son yıllarda belediyemizin öncülüğünde ve tüm kentin katkısı ve emeğiyle kurduğumuz Kaplıcalar A.Ş. bünyesinde gerek yönetim ve gerekse de borç yükü nedeniyle yaşanan mali krizden çıkış ve çözüm yolu olarak işletmenin ihale yöntemiyle kiralanması söz konusu oldu. Belediye Başkanımız İbrahim Palaz’ın özellikle iktidara geldiği günden bugüne kaplıcalar işletmesini düze çıkartmak ve borç yükünden kurtarmak yönünde arayış ve çabalarını hep birlikte izledik. Geçmişten bugünlere taşınmış sorun ve sıkıntılara bir de pandemi nedeniyle kapanmanın yaşanmasıyla yaşanan sorunlar eklenince işletmenin kiralanması yoluna gidilmesi mantıklı bir çözüm oldu. Şeffaf koşullarda ve kamuoyuna açık gerçekleşen ihalede kazanan Mutlular Grup oldu. Bu olayın bir yönü aslında kazanan Gönen oldu. O nedenle ihalenin kiralanma bedeli konusunda kimi kişi ve çevrelerin yaptığı spekülatif yorumlara biz Mutlular Grup olarak itibar etmiyoruz. Bunun da birden çok nedeni var.” dedi.

 

YILLARDIR YAŞANANLARA GÖNEN ŞAHİTTİR

 

Tüm Gönen gibi Mutlular Grup olarak hiçbir zaman Kaplıcalar A.Ş. bünyesindeki işletmelerin iddia edildiği gibi zarar ettiğine inanmadıklarını belirten İsmail Mutlu, ”Bu gerçeği tüm Gönenli hemşerilerimiz ve termal turizme yabancı olmayan herkes biliyor. Şu veya bu nedenle siyasetle iç içe ticaret yapamazsınız. Keza, geçmişten bugüne Kaplıcalar AŞ’nin yıllık kar-zarar bilançoları ortada. Başkan Palaz’ın da göreve gelir gelmez konuyu gündemine aldığında kaplıcalarla ilgili mali bilançoları ve tüm yapılmış ödemeleri incelemeye tabi tutması ve ortaya dökülmüş gerçekler, iddialar, konuşulanlar ortada. Ayrıca, Kaplıcalar A.Ş. sürekli zarar etmiş bir işletme ise 15 yıl bu kentte ve kaplıcalarda yetki ve söz sahibi olmuş kişilerin, gerçekleşen ihalede işletmenin kiralanmasına perde arkasından talip olduğu yönündeki iddialar da dikkat çekicidir. Olayın bu yönleri, iddialar bir yana, Mutlular Grup ticari açıdan kar-zarar hesapları yaparak bu ihaleye girmedi ve kazanmadı. Allah’ımıza çok şükür grubumuzun ticari faaliyet alanı oldukça geniş ve böyle dertlerimiz yok. Mutlular Grup’un bu olaylardan aylar ve yıllar öncesinden başlayarak kaplıcalar gibi 4 yıldızlı değil, 5 yıldızlı olacak otel yatırımı düşüncesi ve projesi olduğu kamuoyu tarafından iyi biliniyor. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve kısa süre içinde bu konudaki yatırım projemizi de yaşama geçireceğiz” dedi.

 

SIRADA 5 YILDIZLI OTEL YATIRIMI VAR

 

Gönen’in kentsel açıdan markalaşmasının önemine işaret eden İsmail Mutlu ” Günümüzde tüm ülkeler için markalaşmanın önemini biliyoruz. Markalaşma, bölgenin, kentlerin hatta köylerin markalaşmasına kadar indi. Allah, coğrafi olarak, bizlere bahşettiği yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle değerlendirin ve yürüyün ya kullarım diyerek, her açıdan önümüzü açıyor. Mutlular Grup olarak, bizler de inanç ve cesaretle mevcut değerlerimizi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışarak, girişimci bir ruhla, yatırım ve üretim faaliyetlerimizi genişletiyoruz. Ülkemizin, bölgemizin ve kentimizin, insanımızın kalkınması ve istihdam için üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz. Kentimiz, termal kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirerek, bu konuda ve alanda da termal turizmde sadece ulusal değil uluslararası alanda da bilinen, tanınan, marka bir kent olmalı diye düşünüyor, bunu da gerçekleştireceğimize inanıyoruz.” dedi.